Ubezpieczenia na życie

Dobre ubezpieczenie na życie to nie tylko zabezpieczenie kredytu w razie śmierci kredytobiorcy. Czy stać cię na duże koszty leczenia, długi pobyt w szpitalu lub operację w razie choroby lub nieszczęśliwego wypadku? Odpowiednie ubezpieczenie na życie pozwoli ci nie martwić się o przyszłość gdy los nie pozwoli ci pracować, lub twoje dochody nagle zmaleją. Możesz również zabezpieczyć przyszłość swoich dzieci dzięki ubezpieczeniom posagowym oraz własną emeryturę – dzięki ubezpieczeniom oszczędnościowym.

Śmierć z przyczyn naturalnych, w wyniku choroby lub wypadku

Zabezpieczenie na wypadek śmierci pozwala nie tylko odpowiednio zadbać o zobowiązania kredytowe, ale również dać bliskim poczucie bezpieczeństwa. Według badań, jeśli jedna z osób zarabiających w rodzinie zniknie, potrzeba 2 lat dochodów, żeby rodzina mogła wyjść na prostą. Gorzej jest, gdy umrze główny żywiciel rodziny. Właśnie dlatego dobre ubezpieczenie na życie to podstawa bezpieczeństwa i troski o bliskich.

Poważne zachorowania

Ubezpieczenie od poważnych zachorowań gwarantuje wypłatę środków na leczenie, w razie wystąpienia poważnej choroby. Najczęściej wraz z ubezpieczeniem otrzymamy katalog chorób, dzięki któremu mamy pewność, kiedy nastąpi wypłata. Katalogi różnią się między Towarzystwami Ubezpieczeniowymi ale zazwyczaj obejmują najpoważniejsze schorzenia i nowotwory.

Następstwa nieszczęśliwych wypadków

W razie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku, osoba dotknięta cierpi na pewien stopień uszczerbku. Można do nich zaliczać uszczerbki małe (skręcenia, złamania), duże (złamania w kilku miejscach), a nawet inwalidztwo (utrata ręki lub nogi). W zależności od stopnia % uszczerbku, towarzystwo wypłaci dodatkowe środki, które mogą wspomóc domowy budżet w czasie rekonwalescencji. 

Pobyt w szpitalu w wyniku choroby lub wypadku

Ubezpieczenie to obejmuje pobyty w szpitalu w ramach choroby lub wypadku – za każdy dzień otrzymasz ustaloną wcześniej sumę. Może to być % od sumy lub z góry ustalana stawka np. 100 zł za dzień. W zależności od Towarzystwa Ubezpieczeniowego, mogą występować inne warunki np. minimalny pobyt w szpitalu 2 dni.

Całkowita niezdolność do pracy

W przypadku gdy wypadek lub choroba całkowicie uniemożliwią pracę zarobkową, jest wypłacane odszkodowanie w formie jednorazowej wypłaty lub renty. Niezdolność do pracy musi być orzeczona przez ZUS i niezależnych lekarzy.

Emerytura

Jeśli interesujesz się sprawami emerytury to wiesz, że przychody po przejściu na nią mogą zmaleć nawet o 70%. Odpowiednio wczesne zadbanie o oszczędności pozwoli ci nie martwić się o komfort życia po zakończeniu pracy zarobkowej. Im wcześniej zaczniesz oszczedzać, tym więcej odłożysz i mogą to być nawet mniejsze wpłaty.

Posag dla dziecka

Studia, mieszkanie, samochód, prawo jazdy – to wszystko kosztuje. Jako rodzic możesz pomóc swojemu dziecku i odkładać niewielkie kwoty miesięcznie, które na 18stkę będą już stanowiły bardzo duże wsparcie dla pociechy. Takie ubezpieczenia często posiadają dodatkowe umowy np. rentę gdyby zabrakło któregoś z rodziców.

Oszczędzanie na dowolny cel

Możesz odkładać na dowolne cele lub spełnienie marzeń na szerokiej gamie produktów oszczędnościowych. Takie produkty są bardzo elastyczne, pozwalają zarówno na bezpieczne odkładanie oszczędności jak i agresywniejsze i bardziej ryzykowne – ale również w razie powodzenia korzystniejsze – zbieranie funduszy.

Grupa otwarta

Grupa otwarta to rozwiązanie pośrednie między niską składką, a wysokimi świadczeniami. Zbudowana na kształt grupówek w zakładach pracy, oferuje szereg świadczeń, które mają niższe sumy niż ubezpieczenia indywidualne, ale zabezpieczają praktycznie wszystko. Grupy otwarte są świetnym uzupełnieniem dużych polis, lub zabezpieczeniem, gdy chwilowo nie możemy sobie pozwolić na większe składki.